Psychologia ubioru narzędziem kreowania autentyczności

0-10

Wybierając strój na ten dzień, tuż po przebudzeniu poczułam swoje ciało. To luksusowy moment każdego dnia, by stawić czoło i sprostać temu co przynosi „dziś”. Bycie w bliskości ze sobą, akceptacja oraz zrozumienie siebie są źródłem wewnętrznego wsparcia w codziennym bycie. Jak się dzisiaj czuję ? Kim jestem ? Co chcę dziś pokazać Światu ?

Każdego dnia staję rano przed szafą pełną ubrań…pełną to pojęcie względne, ponieważ mam niewiele rzeczy. Niewiele bardzo starannie dobranych ubrań i dodatków.

Wystąpienie podczas Konferencji Kobiety w Logistyce było wyróżnieniem lecz również niewiadomą, która pojawia się zawsze gdy spotykam się z Publicznością. To mnie inspiruje, wewnętrznie udoskonala. Jest jak podróż w nieznane z walizką pełną wiedzy, doświadczenia oraz pasji.

Ubieranie to sztuka. Sztuka wyboru między tym kim się jest a tym kim się nie jest. Między poczuciem własnej wartości a poczuciem winy za bycie niedość wartościowym. Między spełnianiem siebie a spełnianiem oczekiwań innych. Ubieranie jest sztuką dyskretnego podkreślania cech naszej osobowości, wyjątkowości oraz atutów. To co na siebie zakładamy w pewnym sensie nas określa, ponieważ jest obrazem tego jak sami siebie postrzegamy oraz jak chcemy by widzieli nas inny. Lustrem w którym się przeglądamy.

Czy zastanawialiście się Państw co wygląd mówi o każdym z Was ? A gdybyście spotkali osobę taką jak Wy, jakie byłoby pierwsze wrażenie ?

Pierwsze wrażenie jest jak pierwsza miłość. Pozostaję w pamięci.

Autentyczność wymaga odwagi, wzięcia odpowiedzialności za to kim się jest. Gdy w ubiorze, polega na umiejętnym eksponowaniu, podkreślania tych atutów i cech z których jesteśmy dumni a które tym samym wartościowe dla naszego partnera.

Autentyczność buduje zaufanie. Zaufanie buduje wiarygodność. Wiarygodność tworzy przestrzeń do kreowania długotrwałych relacji.

Miłość, przyjaźń, macierzyństwo…autentyczność łączy nas na dłużej…