POUKŁADANI W SZAFIE, POUKŁADANI W SOBIE

Wszystko zaczęło się, gdy Katarzyna Richter zaprosiła mnie do rozmowy na temat minimalizmu w modzie. Wywiad, który był tylko punktem wyjścia, zmusił mnie do zastanowienia, co znaczy słowo „modna”, które tak znacząco zmienia swoje znaczenie. Gdy brakuje okazji by ładnie się ubrać i pokazać swój strój, a także miejsc, gdzie można konkurować o miano najlepiej ubranej osoby, powstaje pytanie: Moda, czyli co ?

Otoczona codziennością, której zabrakło „kolorów”, postanowiłam poszukać odpowiedzi. Wykorzystując moją wnikliwą naturę oraz zmysł obserwacji, zaczęłam „chłonąć” postpandemiczną wizje rzeczywistości. Tego, jak zmieniają się potrzeby, nawyki, wartości. Ludzie zaczęli kupować inaczej; inaczej wydawać pieniądze. Tryb pracy zmienił ubiór biurowy na ubiór domowy. Ograniczenie potrzeb w naturalny sposób przekierowało strumień pieniądza na inny rodzaj dóbr, również niematerialnych. Każdy odczuwa dyskomfort wynikający z konieczności zmiany przyzwyczajeń, która tak nagle została wymuszona.

POUKŁADANI W SZAFIE, POUKŁADANI W SOBIE-projekt online, który stworzyłam jako potrzebę uwolnienie od niewygodnych nawyków oraz krępujących wyborów. Temat dotyczy ubrań, lecz tak naprawdę chodzi o  wewnętrzny spokój i przestrzeń oraz poczucie, że wszystko to, co znajduje się w Twojej garderobie, sprawia, że podobasz się sobie. Wszystko to, co nadmiar możliwości zagarniał przez ostanie lata. Istotą projektu jest znalezienie równowagi pomiędzy światem wewnętrznych potrzeb oraz zewnętrznych możliwości. Pokazanie siebie poprzez ubiór, by cieszyć się lepszy wygląd, samopoczucie oraz samozadowoleniem. 

Wierzę, iż autentyczny wizerunek ma moc przyciągania, ponieważ lubimy otaczać się naturalnym pięknem. Ktoś kiedyś powiedział, że za pierwsze wrażenie na potencjalnym kliencie odpowiada w 95% ubiór, ponieważ pokrywa ok. 90% ciała. Dodam od siebie, że dziś pierwsze wrażenie robimy, patrząc na siebie w lustrze a ubiór oraz wygląd bezpośrednio wpływają na psychikę tego, jak siebie widzimy.

POUKŁADANI sprawi, że zaczniesz kupować mniej i bardziej odpowiedzialne ubrania, które pasują do Twoich indywidualnych potrzeb i które pozostaną Ci wierne na lata.

Krok pierwszy. Ubraniowy post. Najlepsze przychodzi, gdy podawane jest w małych ilościach. To jedyny bolesny moment, ponieważ spotkasz się z wyobrażeniami oraz iluzjami, które jeszcze do niedawna były możliwe do podtrzymania. To, co najpiękniejsze to fakt, że masz możliwość zrobić coś dla siebie. Ja będę wsparciem, doradcą, lecz nigdy nie wejdę brutalnie w Twoją przestrzeń oraz przyzwyczajenia. Pomogę także odkryć swoje słabości, by zamienić je w siłę, którą będzie odzwierciedlało ubranie. Każdy ma szansę urealnić siebie oraz zacząć podobać się sobie takim, jakim się jest.

Krok drugi. Po tygodniowej ubraniowej ascezie odkryjesz, w czym podobasz się sobie, w czym czujesz się komfortowo oraz jakich-tak na prawdę-ubrań potrzebujesz, by poczuć się sobą w pełni. Przyjrzysz się swoim nawykom, co pokaże, jakim chcesz widzieć siebie, jakie życie prowadzisz oraz jak chcesz się ubierać. Poczujesz także, czego nie chcesz lub czego Ci brakuje, by następnie sprecyzować potrzebę ubraniową, która za tym stoi. Poukładamy Twój styl od nowa, znajdziemy elementy, które go odzwierciedlają. By wydawać mniej, kupować świadomie oraz przemyślanie. By spokój i harmonia zagościły w Twojej garderobie. Wspólnie stworzymy listę rzeczy: ubrań, dodatków, które są dla Ciebie ważne ze względu na to, co wnoszą do Twojego życia i samopoczucia. Może dadzą Ci poczucie wyjątkowości a może luksusu. Być może poczujesz się lepszym człowiekiem, wybierając ubrania z „metką” zrównoważonej mody.

Krok trzeci. Znajdę wszystko, czego potrzebujesz, by szafa odzwierciedlała Twoje potrzeby akceptacji oraz podobania się sobie, dobrego samopoczucia oraz komfortu. Sprawię, że w nowej rzeczywistości poczujesz się bezpiecznie i atrakcyjnie. Wspólnie stworzymy zestawy z ubraniami, które od zawsze lubisz by je ciekawie i oryginalnie pokazać. To będą Twoje wybory !

Człowiek powinien czuć się wspaniale w swoich ubraniach, podkreślać nimi postawę oraz swobodę tego, jak siei postrzega, ponieważ każdy z nas jest  kimś wyjątkowym.