NOWOCZESNA KLASYKA INWESTYCJĄ W NIEPOWTARZALNY STYL

Wybór klasyki jest jak inwestycja w siebie. Ma swoją cenę, którą oddaje w poczuciu wartości, gdy nosisz ją bez wysiłku, zawsze do Ciebie pasuje. Do ulubionych ubrań z szafy, także.

Co jakiś czas słyszę, że w modzie wszytko już było, że się powtarza albo że jest nudna. Od czasu do czasu pojawiają się co prawda projektanci, którzy przewracają modę do góry nogami, dzięki czemu marki o wieloletniej tradycji nadążają za współczesnym tempem życia i potrzebami globalnej społeczności. Czasem nawet je tworzą, kreując zupełnie nowe trendy! Balenciaga, Saint Laurent, Celine, oczywiście Bottego Veneta- marki, które oparły się pokusie przemijaniu.

Wyobraź sobie, że choć upływa czas, to nie zmienia jakości wyglądu, a jedynie wzmacnia i podkreśla wyrazistość, nadając Twojemu wizerunkowi znamię wyjątkowości ! Klasyka jest podstawą stylu, który w sobie masz i którym emanujesz. Wygląd- dla odmiany- jest obrazem osobowości, która przez całe życie ulega przemianie. Gdy przychodzi kryzys, gdy spotyka Cię coś, co przerasta i boli, klasyka jest bezpieczną drogą powrotu do podstawowych wartości. Dlatego zawsze pozostaje w modzie.

Czym jest klasyka i co ją charakteryzuje w ubiorze ? 

Oglądając pokazy mody na sezon wiosna/lato 2021, które pomimo pandemii i ograniczeń, odbywają się głównie w sieci, mam warzenie, że marki modowe tworzą przestrzeń, gdzie pokazują nową wizje człowieka, lecz przede wszystkim chcą obudzić emocje. By każdy widz poczuł jak ubrania i dodatki „mówią” coś bardzo osobistego. W sezonie wiosna/lato królową trendów będzie nowoczesna klasyka !

Klasyczna garderoba charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest uniwersalne. Ubrania można nosić na wiele sposobów, są praktyczne i funkcjonalne. Poza tym są ponadczasowe. Co pewien czas do grupy KLASYKÓW, dołącza jakiś nowy element garderoby, który dokonuje re definicji garderoby, przeplatając subtelnie nowoczesne elementy z klasycznymi. Klasyka nie powstaje łapczywie i bezmyślnie, by w pośpiechu czegoś nie zauważyć. Np. tego, że nie każdemu jest dobrze w małej czarnej albo trenczu. Nie każdy potrzebuje przysłowiowych czerwonych szpilek albo eleganckich spodni.

Kryzys oraz wszechobecne odczucie straty, sprawiły, że warto skorzystać z  przymusowego „zatrzymania”, by przyjrzeć się sobie na nowo. Poukładać w szafie rzeczy, które do Ciebie pasują, cieszą i w których czujesz się dobrze. Czas klasyki powrócił, więc przemyśl, jakich ubrań Ci brakuje oraz w co warto zainwestować. To pewnie kilka rzeczy albo dodatków, które poczujesz, jak „drugą skórę”. Najlepszym sposobem, by sprawdzić, czy dana rzecz mieści się w ramach Twojej potrzeby, jest odpowiedź na dwa pytania: czy będę ją lubić i nosić za 3-5 lat oraz czy oddałabym ją bliskiej osobie, jako pamiątkę po sobie? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, jesteś pewna zaproszenia do swojej szafy wyjątkowego ubrania, które zostaną z Tobą na lata. Witaj w świecie nowoczesnej klasyki, gdzie ubrania są nie tylko klasyczne, lecz także dopasowane do Twojego stylu życia i osobowości.

To, co pozostaje niezmiennie z okresu, gdy klasyką były bardziej zachowawcza, to paleta kolorów. Czarny oraz brązowyy są bardzo wyraziste, szary- rozmyty i przygaszony, biały- świeży i czysty a czerwony- seksowny i dominujący. Zmianie uległy fasony, które dzięki miękkim i wygodnym tkaninom, stały się bardziej uniwersalne i miłe dla ciała.

W jaki sposób unowocześnić klasyczne fasony?

Wybierz kolor: niebanalny, oryginalny, odważny. Może zamiast czarnego- fioletowy, zamiast czerwonego- złoty a zamiast niebieskiego- zielony itd. Poszukaj materiałów kojarzonych się z modą sportową i połącz je z bardziej formalnym fasonem. Miej śmiałość w mieszaniu stylów. Używaj dodatków jak ramy do Twojego stylu. Nie bój się eksperymentować: biżuteria, okulary, buty i torebka są idealnym odzwierciedleniem fantazji, którą w sobie masz. Jeśli -dla odmiany- wolisz klasyczne dodatki, połącz je w zestawy ze nieformalnymi ubraniami.

A co nowego dołączyło do klasycznych form?

 • BUTY W STYLU „GÓRSKIE” I GLANY- NOSZONE DO SUKIENEK, PŁASZCZY, MARYNAREK
 • BLUZA DRESOWA ZAMIAST KOSZULI- DO SPODNI I SZPILEK ALBO DO TRAMPEK
 • LEGGINSY JAK CYGARETKI- DO SWETRA LUB MARYNARKI
 • KLAPKI ZAMIAST SZPILEK- DO PRACY I PO PRACY
 • OKULARY SŁONECZNE I TOREBKA JAKO SYNONIM GUSTU I STATUSU
 • DUŻA, WYRAZISTA BIŻUTERIA (DROGA LUB WYGLĄDAJĄCA NA DROGĄ)

Moja subiektywna lista klasyków, które zostaną ze mną na zawsze:

 • czarna marynarka w stylu smokingowej
 • skórzana kurtka 
 • jeansy
 • czarne smokingowe spodnie
 • wieczorowa koronkowa sukienka
 • skórzana spódnica
 • dzienna sukienka mini
 • futro
 • buty- zawsze w kolorze nogi
 • torebka:mała, elegancka i sztywna- torebka taka jak ja !