Jak zmienić swój styl ubioru jesienią?

Jesień kojarzy się z przemijaniem lecz to chwilowy stan, który możne stać się pretekstem by w miesiącach, gdy mniej słońca i światła oraz chłód dają o sobie znać, cieszyć się swoim wyglądem. Warto zadbać o dobry nastrój, by wraz z odchodzącym latem, zyskać nową jakość i cieszyć się swoim wyglądem. 

Ubiór, zmiana, nowy sezon, nowe trendy to doskonałe okazje by odświeżyć swój styl oraz poczuć swoją osobowość w nowej garderobie.

Potrzeba komfortu i wygody stylu życia z każdym sezonem wnoszą do mody coraz więcej swobody.Trendy się powtarzają lecz sposób ich łączenia z każdym sezonem zmienia się i zaskakuje. Tej jesieni sztuką ubioru jest połączyć elegancję z wygodą, nonszalancję z luksusem a kobiecość z pewnością siebie. Dziś projektanci nie myślą nawet o tym by narzucać swoje „zdanie” lecz by dostarczyć jak najlepiej dopasowane do potrzeb świadomości elementy garderoby, które połączone z DNA osoby, która je nosi stworzą niepowtarzalny wizerunek profesjonalny. 

Ubiór tej jesieni oraz zimy na parkietach i w salonach:

Żakiet – jest kluczowym elementem garderoby, ponieważ perfekcyjnie skrojony podkreśla dążenie do doskonałość. Pasuje zarówno do eleganckich spodni, dżinsów, sztruksów oraz jako okrycie do sukienki. Żakiet jak druga skóra; doskonale podkreśla atuty oraz tuszuje niedoskonałości. Mistrz kroju, formy oraz stylu we wszystkich kolorach – zwłaszcza brązy, granaty, fiolety oraz wzorach – kratki, kwiaty, faktury. 

Kaszmirowy sweter – najszlachetniejszy spośród tkanin kaszmir otuli, ogrzeje lecz także wizualnie podkreśli luksusowy charakter swetra, który jako element garderoby należy do mało eleganckich. Kaszmir jest tkaniną doskonale łączącą potrzebę wygodny, komfortu i swobody z najwyższą elegancją i szlachetną fakturą materii. Sweter jest tak uniwersalny, że noszony do eleganckich sukienek, formalnych spodnie oraz koszul przełamuje schemat sztywnego dress code, nie odbierając profesjonalizmu a jedynie dodając odrobinę nonszalancji.  

Kitten hills – obcasy w których noga nie czuje się zmęczona; jest najmodniejszym modelem tego sezonu – a jednocześnie ukłonem w stronę wygody. Obcas ok. 3-5 cm. jeszcze nie wysoki a już nieco ponad ziemią. Bardzo dyskretnie wysmukla nogę, nie napina lecz sprawia, że chce się z gracją kołysać biodrami.

Spodnie z wysokim stanem – powrót do mody lat 70-tych jest głębokim ukłonem w stronę kobiecość. Spodnie z wysokim stanem – zarówno te formalne jak i dżinsy – mają wielką  zaletę: wydłużają nogi, wysmuklają biodra, podkreślają talię. Są modelem w którym sylwetka kobiety wygląda zgrabnie, dyskretnie podkreślając swoją kobiecość. Zakładając spodnie nasze babki pokazały, że drzemie w nich mężczyzna, który właśnie się obudził. My dziś mamy wybór a nosząc spodnie warto pamiętać jak nosi je kobieta XXI w. …z wrodzoną sobie naturalnością.

Detale – choć tak mało widoczne, decydują o wszystkim, zwłaszcza w świecie luksusu, gdzie ostentacyjne pokazywanie bogactwa nie jest mile widziane, gdyż świadczy o braku szacunku do innych. Zegarek, torebka, która choćby najdroższa noszona jest z wdziękiem i lekkością nastolatki, biżuteria jak niewerbalna wizytówka, która mówi wiele o właścicielce. Szal, chusta, opaska, rękawiczki, kapelusz…detal choćby najmniejszy jest kluczowym elementem garderoby.

Ubiór definiuje styl i status. 

Płaszcz – tylko w fasonie w którym czujesz się piękną. Płaszcz to inwestycja: w ciepło, wygodę, styl, elegancję lecz także w poczucie się bycia rozświetloną, gdy za oknem wiatr i deszcz, gdy nie chce się wyjść a trzeba, gdy życie dokucza a nie ma czasu by się nad sobą pochylić. w chłodne dni płaszcz ma działanie terapeutyczne, ponieważ pomaga przetrwać nie tylko ciału lecz i duszy.

Sportowe buty – może biegasz a może wybierasz bujanie w obłokach ? Gdybyś miała ochotę na aktywność, co lubisz robić najbardziej ? Wybierz buty, które dorównają kroku Twojej naturze; model i markę, które definiują Twój charakter. Być może to będą mokasyny albo sznurowane półbuty, może trampki – tak modne w tym sezonie, a może kapcie. Baw się dobrze !