Dress code pracy w domu 

Podczas niedawnej rozmowy z przyjaciółką, kiedy to nadrabiałyśmy zaległości w rozmowie na dystans, doszłyśmy do tematu jak dobrze wyglądać w domu? Okazało się, że ma ona od miesiąca dwa stroje: piżamę dzienną i piżamę nocną. Jednak, choć to proste i wygodne rozwiązanie powinno okazać się idealnym, takim nie jest. Wspólnie zaczęłyśmy zastanawiać się dlaczego jej samopoczucie uległo poprawie gdy zmuszona koniecznością wystąpienia przed kamerą, umalowała się i ubrała bardziej formalnie? 

Okazało się, że to wystąpienie na cały dzień poprawiło jej humor, wybijając z codziennej rutyny piżamowego dress code. Jakież jednak było jej zdziwienie, gdy okazało się, że ja mam zupełnie inaczej. Codziennie – bez względu na plan dnia – delikatnie się maluję, ubieram a może nawet trochę stroję jak na domowe warunki lecz co najważniejsze czuję się zadbaną a to pomaga mi zebrać się w formę w której się sobie podobam. 

Praca w domu a ubiór wymagają pewnej samoświadomości, zaakceptowania siebie w wyizolowanych okolicznościach oraz wiary, że pomimo słabszych momentów, Ty sobie poradzisz. Wszystko zaczyna się w głowie i jeśli nie masz czasu zadbać o siebie albo nie chce Ci się ubrać to znaczy, że być może w ogóle nie zależy Ci na tym jak się czujesz i co czujesz. Wtedy łatwo przegapić moment gdy już nie chce Ci się nic a wszystko co dzieje się dookoła, zaczyna przytłaczać. 

Moda to takie wdzięczne narzędzie by wyrazić siebie a ubranie mają  – nie tylko w czasie pandemii – działanie terapeutyczne. Mam na myśli przyjrzenie się sobie, noszenie ubrań, które lubisz, w których się sobie podobasz, czujesz się bezpiecznie. By patrząc w lustro widzieć siebie z przyjemnością. 

Dress code pracy w domu – kroki podstawowe:

  • zastanów się proszę, jaki styl lubisz najbardziej oraz czego brakuje Ci teraz w codziennej garderobie
  • wyjmij z szafy ubrania w których czujesz się atakcujną, sprawdź czy nadają się do  funkcjonowania w okresie zamknięcia w domu, czy są wygodne, uniwersalne, czy można wyjść po zakupy a potem pracować w domu
  • zwróć uwagę na jakość – niech ubrania będą świeże, pachnące oraz czyste 

Jeśli lubisz – codzienne się maluj. Jeśli przyjemność sprawia Ci noszenie biżuterii – noś ją: do swetrów, wygodnych sukienek, dżinsowej koszuli, dresów. 

Dresy !!! To coś, co podniesione zostało obecnie do rangi kluczowego elementu garderoby, dlatego warto by „dopasował się” do Twojej osobowości. Spersonalizuj swoje dresy. Spraw by wyglądał stylowo a Ty w nich jak Dama.

Dresy – biżuteria / dresy – seksowne buty / dresy – makijaż / dresy – wypielęgnowane włosy / dresy  – itd. Bądź kreatywna. Wymyśl siebie na nowo. 

Fasony powinny być proste, by w jednej chwili można było „przeskoczyć” z za biurka do kuchni albo z kuchni na spacer z psem a potem płynnie zaistnieć przed ekranem komputera. Polecam koszulę, wygodne spodnie tylu chinosy, miękką sukienkę albo dżinsy i sportową bluzę z odrobina elegancji w dodatkach. 

Kolory, które nie rażą i nie drażnią ostrością są generalnie najlepszym wyborem, ponieważ wprowadzają spokój. Błękit, granatowy, kremowy, beż, biel. Pasują do wszystkiego i łączą się bezproblemowo ze innymi kolorami. Lecz jeśli gra Ci w duszy coś wyrazistego, sięgnij po taki element garderoby np. w różu, czerwieni, zieleni lub żółci. A może połączysz je ze sobą. 

My Ludzie JESTEŚMY RÓŻNI i na tym polega nasze piękno. Nie ma jednej gotowej recepty na to jak się ubrać pracując w domu? w jaki sposób stworzyć styl, który odpowiada codziennym wyzwaniom w zamknięciu.    

Innymi słowy możesz założyć co chcesz, ponieważ nikt nie patrzy i nikt Cię nie ocenia. Dziś to Ty kreujesz swój niepowtarzalny styl. Naucz się w każdej sytuacji podkreślać swoje atuty a nastroje traktuj jak informacje o tym kim dziś jesteś, jak się czujesz, ponieważ to one są Twoim najbliższym sprzymierzeńcem, który nauczy Cię podobać się sobie w każdej odsłonie.